⚡ BMW iX1 vs Kia EV9
2025 BMW iX1 ve 2026 Kia EV9 detaylı karşılaştırma
BMW iX1
xDrive30
3.349.000 ₺
📏 440 km
🏙️ 520 km
🔋 64,7 kWh - NMC
⛽ 14.7 kWh/100km
⚡ 5.7 sn
💪 313 HP
VS
Kia EV9
Prestige RWD 7 Koltuk
6.540.000 ₺
📏 563 km
🏙️ 774 km
🔋 99,8 kWh - NMC
⛽ 20.2 kWh/100km
⚡ 9.4 sn
💪 203 HP
| Özellik | BMW iX1 | Kia EV9 |
|---|---|---|
| Fiyat | 3.349.000 ₺ | 6.540.000 ₺ |
| Batarya Kapasitesi | 64,7 kWh - NMC | 99,8 kWh - NMC |
| Menzil (WLTP Karma) | 440 km | 563 km |
| Menzil (WLTP Şehir İçi) | 520 km | 774 km |
| Tüketim | 14,7 kWh/100km | 20,2 kWh/100km |
| 0-100 km/s | 5,7 sn | 9,4 sn |
| Maksimum Hız | 180 km/s | 185 km/s |
| Motor Gücü | 313 HP | 203 HP |
| Tork | 494 Nm | 350 Nm |
| Çekiş | AWD | RWD |
| Batarya Mimarisi | 400 V | 800 V |
| AC Şarj | 11 kW | 11 kW |
| DC Hızlı Şarj | 130 kW | 210 kW |
| DC Şarj 10→80% | 29 dk | 24 dk |
| Bagaj Hacmi | 490 lt | 312 lt |
| Ağırlık | 2.065 kg | 2.426 kg |
| Uzunluk | 4.500 mm | 5.010 mm |
| Genişlik | 1.845 mm | 1.980 mm |
| Yükseklik | 1.616 mm | 1.750 mm |
| Koltuk Sayısı | 5 | 7 |
| Segment | SUV | SUV |
📏 Menzil Karşılaştırma (WLTP Karma)
BMW iX1
Kia EV9
🏙️ Menzil Karşılaştırma (WLTP Şehir İçi)
BMW iX1
Kia EV9
⚡ 0-100 km/s Hızlanma Karşılaştırma
BMW iX1
Kia EV9
🔌 Şarj Hızı Karşılaştırma
BMW iX1 (DC Hızlı Şarj)
Kia EV9 (DC Hızlı Şarj)
BMW iX1 mı, Kia EV9 mi?
BMW iX1 ve Kia EV9 Türkiye'de en çok merak edilen elektrikli araç karşılaştırmalarından biridir. Menzil açısından Kia EV9 (563 km), BMW iX1'den (440 km) 123 km daha fazla menzil sunmaktadır. Hızlanma performansında BMW iX1 (5.7 sn) öne çıkmaktadır. Her iki aracın da avantajlı olduğu farklı alanlar bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza en uygun elektrikli aracı seçmek için yukarıdaki detaylı karşılaştırmayı inceleyebilirsiniz.