⚡ Hyundai IONIQ 5 vs BMW i4
2026 Hyundai IONIQ 5 ve 2025 BMW i4 detaylı karşılaştırma
Hyundai IONIQ 5
160 kW Advance
3.490.000 ₺
📏 570 km
🏙️ 784 km
🔋 84 kWh - NMC
⛽ 16 kWh/100km
⚡ 7.5 sn
💪 218 HP
VS
BMW i4
eDrive40 80 kWh
5.373.800 ₺
📏 590 km
🏙️ 690 km
🔋 80,7 kWh - NMC
⛽ 14.6 kWh/100km
⚡ 5.7 sn
💪 340 HP
| Özellik | Hyundai IONIQ 5 | BMW i4 |
|---|---|---|
| Fiyat | 3.490.000 ₺ | 5.373.800 ₺ |
| Batarya Kapasitesi | 84 kWh - NMC | 80,7 kWh - NMC |
| Menzil (WLTP Karma) | 570 km | 590 km |
| Menzil (WLTP Şehir İçi) | 784 km | 690 km |
| Tüketim | 16,0 kWh/100km | 14,6 kWh/100km |
| 0-100 km/s | 7,5 sn | 5,7 sn |
| Maksimum Hız | 185 km/s | 190 km/s |
| Motor Gücü | 218 HP | 340 HP |
| Tork | 350 Nm | 430 Nm |
| Çekiş | RWD | RWD |
| Batarya Mimarisi | 800 V | 400 V |
| AC Şarj | 11 kW | 11 kW |
| DC Hızlı Şarj | 350 kW | 205 kW |
| DC Şarj 10→80% | 18 dk | 31 dk |
| Bagaj Hacmi | 527 lt | 470 lt |
| Ağırlık | 2.100 kg | 2.125 kg |
| Uzunluk | 4.655 mm | 4.783 mm |
| Genişlik | 1.890 mm | 1.852 mm |
| Yükseklik | 1.605 mm | 1.448 mm |
| Koltuk Sayısı | 5 | 5 |
| Segment | SUV | Sedan |
📏 Menzil Karşılaştırma (WLTP Karma)
Hyundai IONIQ 5
BMW i4
🏙️ Menzil Karşılaştırma (WLTP Şehir İçi)
Hyundai IONIQ 5
BMW i4
⚡ 0-100 km/s Hızlanma Karşılaştırma
Hyundai IONIQ 5
BMW i4
🔌 Şarj Hızı Karşılaştırma
Hyundai IONIQ 5 (DC Hızlı Şarj)
BMW i4 (DC Hızlı Şarj)
Hyundai IONIQ 5 mı, BMW i4 mi?
Hyundai IONIQ 5 ve BMW i4 Türkiye'de en çok merak edilen elektrikli araç karşılaştırmalarından biridir. Menzil açısından BMW i4 (590 km), Hyundai IONIQ 5'den (570 km) 20 km daha fazla menzil sunmaktadır. Hızlanma performansında BMW i4 (5.7 sn) öne çıkmaktadır. Her iki aracın da avantajlı olduğu farklı alanlar bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza en uygun elektrikli aracı seçmek için yukarıdaki detaylı karşılaştırmayı inceleyebilirsiniz.
🔗 İlgili Karşılaştırmalar ve Listeler
🔍 Tüm Araçları Karşılaştır
Hyundai IONIQ 5 Fiyatları
BMW i4 Fiyatları
📏 Menzil Listesi
🔋 Batarya Listesi
📏 Menzil Karşılaştırma
⚡ Hızlanma Karşılaştırma
Hyundai IONIQ 5 vs Hyundai IONIQ 5Hyundai IONIQ 5 vs Hyundai IONIQ 6Hyundai IONIQ 5 vs BMW iX1Hyundai IONIQ 5 vs Hyundai Kona ElectricHyundai IONIQ 5 vs BMW iX3Hyundai IONIQ 5 vs Hyundai INSTERHyundai IONIQ 5 vs Hyundai IONIQ 6