⚡ Mercedes-Benz EQA vs Kia EV9

2025 Mercedes-Benz EQA ve 2026 Kia EV9 detaylı karşılaştırma

Mercedes-Benz EQA

Mercedes-Benz EQA

250+
4.345.000 ₺
📏 528 km
🏙️ 620 km
🔋 70,5 kWh - NMC
⛽ 13.4 kWh/100km
⚡ 8.6 sn
💪 190 HP
VS

Kia EV9

Prestige RWD 7 Koltuk
6.540.000 ₺
📏 563 km
🏙️ 774 km
🔋 99,8 kWh - NMC
⛽ 20.2 kWh/100km
⚡ 9.4 sn
💪 203 HP
Özellik Mercedes-Benz EQA Kia EV9
💰 Fiyat 4.345.000 ₺ 6.540.000 ₺
🔋 Batarya Kapasitesi 70,5 kWh - NMC 99,8 kWh - NMC
📏 Menzil (WLTP Karma) 528 km 563 km
🏙️ Menzil (WLTP Şehir İçi) 620 km 774 km
⛽ Tüketim 13,4 kWh/100km 20,2 kWh/100km
⚡ 0-100 km/s 8,6 sn 9,4 sn
🏎️ Maksimum Hız 160 km/s 185 km/s
💪 Motor Gücü 190 HP 203 HP
🔧 Tork 385 Nm 350 Nm
🛞 Çekiş FWD RWD
🔌 Batarya Mimarisi 400 V 800 V
🔌 AC Şarj 11 kW 11 kW
⚡ DC Hızlı Şarj 100 kW 210 kW
⏱️ DC Şarj 10→80% 36 dk 24 dk
🧳 Bagaj Hacmi 340 lt 312 lt
⚖️ Ağırlık 2.040 kg 2.426 kg
📐 Uzunluk 4.463 mm 5.010 mm
📐 Genişlik 1.834 mm 1.980 mm
📐 Yükseklik 1.620 mm 1.750 mm
💺 Koltuk Sayısı 5 7
🏷️ Segment SUV SUV

📏 Menzil Karşılaştırma (WLTP Karma)

Mercedes-Benz EQA
528 km
Kia EV9
563 km

🏙️ Menzil Karşılaştırma (WLTP Şehir İçi)

Mercedes-Benz EQA
620 km
Kia EV9
774 km

⚡ 0-100 km/s Hızlanma Karşılaştırma

Mercedes-Benz EQA
8.6 sn
Kia EV9
9.4 sn

🔌 Şarj Hızı Karşılaştırma

Mercedes-Benz EQA (DC Hızlı Şarj)
100 kW
Kia EV9 (DC Hızlı Şarj)
210 kW

Mercedes-Benz EQA mı, Kia EV9 mi?

Mercedes-Benz EQA ve Kia EV9 Türkiye'de en çok merak edilen elektrikli araç karşılaştırmalarından biridir. Menzil açısından Kia EV9 (563 km), Mercedes-Benz EQA'den (528 km) 35 km daha fazla menzil sunmaktadır. Hızlanma performansında Mercedes-Benz EQA (8.6 sn) öne çıkmaktadır. Her iki aracın da avantajlı olduğu farklı alanlar bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza en uygun elektrikli aracı seçmek için yukarıdaki detaylı karşılaştırmayı inceleyebilirsiniz.

Yapay Zeka