⚡ SERES 3 vs Kia EV9
2025 SERES 3 ve 2026 Kia EV9 detaylı karşılaştırma
SERES 3
52.6 kWh
1.249.000 ₺
📏 405 km
🏙️ 485 km
🔋 52,6 kWh - NMC
⛽ 13 kWh/100km
⚡ 8.9 sn
💪 163 HP
VS
Kia EV9
Prestige RWD 7 Koltuk
6.540.000 ₺
📏 563 km
🏙️ 774 km
🔋 99,8 kWh - NMC
⛽ 20.2 kWh/100km
⚡ 9.4 sn
💪 203 HP
| Özellik | SERES 3 | Kia EV9 |
|---|---|---|
| Fiyat | 1.249.000 ₺ | 6.540.000 ₺ |
| Batarya Kapasitesi | 52,6 kWh - NMC | 99,8 kWh - NMC |
| Menzil (WLTP Karma) | 405 km | 563 km |
| Menzil (WLTP Şehir İçi) | 485 km | 774 km |
| Tüketim | 13 kWh/100km | 20,2 kWh/100km |
| 0-100 km/s | 8,9 sn | 9,4 sn |
| Maksimum Hız | 155 km/s | 185 km/s |
| Motor Gücü | 163 HP | 203 HP |
| Tork | 300 Nm | 350 Nm |
| Çekiş | FWD | RWD |
| Batarya Mimarisi | 400 V | 800 V |
| AC Şarj | 6,6 kW | 11 kW |
| DC Hızlı Şarj | 60 kW | 210 kW |
| DC Şarj 10→80% | 50 dk | 24 dk |
| Bagaj Hacmi | 430 lt | 312 lt |
| Ağırlık | 1.780 kg | 2.426 kg |
| Uzunluk | 4.385 mm | 5.010 mm |
| Genişlik | 1.850 mm | 1.980 mm |
| Yükseklik | 1.650 mm | 1.750 mm |
| Koltuk Sayısı | 5 | 7 |
| Segment | SUV | SUV |
📏 Menzil Karşılaştırma (WLTP Karma)
SERES 3
Kia EV9
🏙️ Menzil Karşılaştırma (WLTP Şehir İçi)
SERES 3
Kia EV9
⚡ 0-100 km/s Hızlanma Karşılaştırma
SERES 3
Kia EV9
🔌 Şarj Hızı Karşılaştırma
SERES 3 (DC Hızlı Şarj)
Kia EV9 (DC Hızlı Şarj)
SERES 3 mı, Kia EV9 mi?
SERES 3 ve Kia EV9 Türkiye'de en çok merak edilen elektrikli araç karşılaştırmalarından biridir. Menzil açısından Kia EV9 (563 km), SERES 3'den (405 km) 158 km daha fazla menzil sunmaktadır. Hızlanma performansında SERES 3 (8.9 sn) öne çıkmaktadır. Her iki aracın da avantajlı olduğu farklı alanlar bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza en uygun elektrikli aracı seçmek için yukarıdaki detaylı karşılaştırmayı inceleyebilirsiniz.