⚡ Skywell ET5 vs Kia EV9

2025 Skywell ET5 ve 2026 Kia EV9 detaylı karşılaştırma

Skywell ET5

Skywell ET5

72 kWh
1.449.000 ₺
📏 520 km
🏙️ 615 km
🔋 72 kWh - NMC
⛽ 13.8 kWh/100km
⚡ 8.6 sn
💪 204 HP
VS

Kia EV9

Prestige RWD 7 Koltuk
6.540.000 ₺
📏 563 km
🏙️ 774 km
🔋 99,8 kWh - NMC
⛽ 20.2 kWh/100km
⚡ 9.4 sn
💪 203 HP
Özellik Skywell ET5 Kia EV9
💰 Fiyat 1.449.000 ₺ 6.540.000 ₺
🔋 Batarya Kapasitesi 72 kWh - NMC 99,8 kWh - NMC
📏 Menzil (WLTP Karma) 520 km 563 km
🏙️ Menzil (WLTP Şehir İçi) 615 km 774 km
⛽ Tüketim 13,8 kWh/100km 20,2 kWh/100km
⚡ 0-100 km/s 8,6 sn 9,4 sn
🏎️ Maksimum Hız 155 km/s 185 km/s
💪 Motor Gücü 204 HP 203 HP
🔧 Tork 320 Nm 350 Nm
🛞 Çekiş FWD RWD
🔌 Batarya Mimarisi 400 V 800 V
🔌 AC Şarj 6,6 kW 11 kW
⚡ DC Hızlı Şarj 60 kW 210 kW
⏱️ DC Şarj 10→80% 65 dk 24 dk
🧳 Bagaj Hacmi 450 lt 312 lt
⚖️ Ağırlık 2.020 kg 2.426 kg
📐 Uzunluk 4.698 mm 5.010 mm
📐 Genişlik 1.908 mm 1.980 mm
📐 Yükseklik 1.696 mm 1.750 mm
💺 Koltuk Sayısı 5 7
🏷️ Segment SUV SUV

📏 Menzil Karşılaştırma (WLTP Karma)

Skywell ET5
520 km
Kia EV9
563 km

🏙️ Menzil Karşılaştırma (WLTP Şehir İçi)

Skywell ET5
615 km
Kia EV9
774 km

⚡ 0-100 km/s Hızlanma Karşılaştırma

Skywell ET5
8.6 sn
Kia EV9
9.4 sn

🔌 Şarj Hızı Karşılaştırma

Skywell ET5 (DC Hızlı Şarj)
60 kW
Kia EV9 (DC Hızlı Şarj)
210 kW

Skywell ET5 mı, Kia EV9 mi?

Skywell ET5 ve Kia EV9 Türkiye'de en çok merak edilen elektrikli araç karşılaştırmalarından biridir. Menzil açısından Kia EV9 (563 km), Skywell ET5'den (520 km) 43 km daha fazla menzil sunmaktadır. Hızlanma performansında Skywell ET5 (8.6 sn) öne çıkmaktadır. Her iki aracın da avantajlı olduğu farklı alanlar bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza en uygun elektrikli aracı seçmek için yukarıdaki detaylı karşılaştırmayı inceleyebilirsiniz.

Yapay Zeka