⚡ Honda e:Ny1 vs Kia EV2

2025 Honda e:Ny1 ve 2026 Kia EV2 detaylı karşılaştırma

Honda e:Ny1

Honda e:Ny1

Advance 68.8 kWh
2.250.000 ₺
📏 412 km
🏙️ 510 km
🔋 68,8 kWh - NMC
⛽ 18.2 kWh/100km
⚡ 7.7 sn
💪 204 HP
VS

Kia EV2

Cool 42,2 kWh
1.719.000 ₺
📏 312 km
🏙️ 433 km
🔋 42,2 kWh - LFP
⛽ 15.4 kWh/100km
⚡ 8.5 sn
💪 147 HP
Özellik Honda e:Ny1 Kia EV2
💰 Fiyat 2.250.000 ₺ 1.719.000 ₺
🔋 Batarya Kapasitesi 68,8 kWh - NMC 42,2 kWh - LFP
📏 Menzil (WLTP Karma) 412 km 312 km
🏙️ Menzil (WLTP Şehir İçi) 510 km 433 km
⛽ Tüketim 18,2 kWh/100km 15,4 kWh/100km
⚡ 0-100 km/s 7,7 sn 8,5 sn
🏎️ Maksimum Hız 160 km/s 161 km/s
💪 Motor Gücü 204 HP 147 HP
🔧 Tork 310 Nm 250 Nm
🛞 Çekiş FWD FWD
🔌 Batarya Mimarisi 400 V 400 V
🔌 AC Şarj 11 kW 11 kW
⚡ DC Hızlı Şarj 78 kW 150 kW
⏱️ DC Şarj 10→80% 45 dk 29 dk
🧳 Bagaj Hacmi 344 lt 362 lt
⚖️ Ağırlık 1.730 kg 1.545 kg
📐 Uzunluk 4.387 mm 4.060 mm
📐 Genişlik 1.790 mm 1.800 mm
📐 Yükseklik 1.584 mm 1.575 mm
💺 Koltuk Sayısı 5 5
🏷️ Segment SUV SUV

📏 Menzil Karşılaştırma (WLTP Karma)

Honda e:Ny1
412 km
Kia EV2
312 km

🏙️ Menzil Karşılaştırma (WLTP Şehir İçi)

Honda e:Ny1
510 km
Kia EV2
433 km

⚡ 0-100 km/s Hızlanma Karşılaştırma

Honda e:Ny1
7.7 sn
Kia EV2
8.5 sn

🔌 Şarj Hızı Karşılaştırma

Honda e:Ny1 (DC Hızlı Şarj)
78 kW
Kia EV2 (DC Hızlı Şarj)
150 kW

Honda e:Ny1 mı, Kia EV2 mi?

Honda e:Ny1 ve Kia EV2 Türkiye'de en çok merak edilen elektrikli araç karşılaştırmalarından biridir. Menzil açısından Honda e:Ny1 (412 km), Kia EV2'den (312 km) 100 km daha fazla menzil sunmaktadır. Hızlanma performansında Honda e:Ny1 (7.7 sn) öne çıkmaktadır. Her iki aracın da avantajlı olduğu farklı alanlar bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza en uygun elektrikli aracı seçmek için yukarıdaki detaylı karşılaştırmayı inceleyebilirsiniz.

Yapay Zeka