⚡ Honda e:Ny1 vs Kia EV3

2025 Honda e:Ny1 ve 2026 Kia EV3 detaylı karşılaştırma

Honda e:Ny1

Honda e:Ny1

Advance 68.8 kWh
2.250.000 ₺
📏 412 km
🏙️ 510 km
🔋 68,8 kWh - NMC
⛽ 18.2 kWh/100km
⚡ 7.7 sn
💪 204 HP
VS
Kia EV3

Kia EV3

Elegance Comfort
2.399.000 ₺
📏 431 km
🏙️ 574 km
🔋 58,3 kWh - NMC
⛽ 15.1 kWh/100km
⚡ 7.5 sn
💪 204 HP
Özellik Honda e:Ny1 Kia EV3
💰 Fiyat 2.250.000 ₺ 2.399.000 ₺
🔋 Batarya Kapasitesi 68,8 kWh - NMC 58,3 kWh - NMC
📏 Menzil (WLTP Karma) 412 km 431 km
🏙️ Menzil (WLTP Şehir İçi) 510 km 574 km
⛽ Tüketim 18,2 kWh/100km 15,1 kWh/100km
⚡ 0-100 km/s 7,7 sn 7,5 sn
🏎️ Maksimum Hız 160 km/s 170 km/s
💪 Motor Gücü 204 HP 204 HP
🔧 Tork 310 Nm 283 Nm
🛞 Çekiş FWD FWD
🔌 Batarya Mimarisi 400 V 400 V
🔌 AC Şarj 11 kW 11 kW
⚡ DC Hızlı Şarj 78 kW 101 kW
⏱️ DC Şarj 10→80% 45 dk 29 dk
🧳 Bagaj Hacmi 344 lt 460 lt
⚖️ Ağırlık 1.730 kg 1.725 kg
📐 Uzunluk 4.387 mm 4.300 mm
📐 Genişlik 1.790 mm 1.850 mm
📐 Yükseklik 1.584 mm 1.560 mm
💺 Koltuk Sayısı 5 5
🏷️ Segment SUV SUV

📏 Menzil Karşılaştırma (WLTP Karma)

Honda e:Ny1
412 km
Kia EV3
431 km

🏙️ Menzil Karşılaştırma (WLTP Şehir İçi)

Honda e:Ny1
510 km
Kia EV3
574 km

⚡ 0-100 km/s Hızlanma Karşılaştırma

Honda e:Ny1
7.7 sn
Kia EV3
7.5 sn

🔌 Şarj Hızı Karşılaştırma

Honda e:Ny1 (DC Hızlı Şarj)
78 kW
Kia EV3 (DC Hızlı Şarj)
101 kW

Honda e:Ny1 mı, Kia EV3 mi?

Honda e:Ny1 ve Kia EV3 Türkiye'de en çok merak edilen elektrikli araç karşılaştırmalarından biridir. Menzil açısından Kia EV3 (431 km), Honda e:Ny1'den (412 km) 19 km daha fazla menzil sunmaktadır. Hızlanma performansında Kia EV3 (7.5 sn) öne çıkmaktadır. Her iki aracın da avantajlı olduğu farklı alanlar bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza en uygun elektrikli aracı seçmek için yukarıdaki detaylı karşılaştırmayı inceleyebilirsiniz.

Yapay Zeka