⚡ Honda e:Ny1 vs Kia EV9

2025 Honda e:Ny1 ve 2026 Kia EV9 detaylı karşılaştırma

Honda e:Ny1

Honda e:Ny1

Advance 68.8 kWh
2.250.000 ₺
📏 412 km
🏙️ 510 km
🔋 68,8 kWh - NMC
⛽ 18.2 kWh/100km
⚡ 7.7 sn
💪 204 HP
VS

Kia EV9

Prestige RWD 7 Koltuk
6.540.000 ₺
📏 563 km
🏙️ 774 km
🔋 99,8 kWh - NMC
⛽ 20.2 kWh/100km
⚡ 9.4 sn
💪 203 HP
Özellik Honda e:Ny1 Kia EV9
💰 Fiyat 2.250.000 ₺ 6.540.000 ₺
🔋 Batarya Kapasitesi 68,8 kWh - NMC 99,8 kWh - NMC
📏 Menzil (WLTP Karma) 412 km 563 km
🏙️ Menzil (WLTP Şehir İçi) 510 km 774 km
⛽ Tüketim 18,2 kWh/100km 20,2 kWh/100km
⚡ 0-100 km/s 7,7 sn 9,4 sn
🏎️ Maksimum Hız 160 km/s 185 km/s
💪 Motor Gücü 204 HP 203 HP
🔧 Tork 310 Nm 350 Nm
🛞 Çekiş FWD RWD
🔌 Batarya Mimarisi 400 V 800 V
🔌 AC Şarj 11 kW 11 kW
⚡ DC Hızlı Şarj 78 kW 210 kW
⏱️ DC Şarj 10→80% 45 dk 24 dk
🧳 Bagaj Hacmi 344 lt 312 lt
⚖️ Ağırlık 1.730 kg 2.426 kg
📐 Uzunluk 4.387 mm 5.010 mm
📐 Genişlik 1.790 mm 1.980 mm
📐 Yükseklik 1.584 mm 1.750 mm
💺 Koltuk Sayısı 5 7
🏷️ Segment SUV SUV

📏 Menzil Karşılaştırma (WLTP Karma)

Honda e:Ny1
412 km
Kia EV9
563 km

🏙️ Menzil Karşılaştırma (WLTP Şehir İçi)

Honda e:Ny1
510 km
Kia EV9
774 km

⚡ 0-100 km/s Hızlanma Karşılaştırma

Honda e:Ny1
7.7 sn
Kia EV9
9.4 sn

🔌 Şarj Hızı Karşılaştırma

Honda e:Ny1 (DC Hızlı Şarj)
78 kW
Kia EV9 (DC Hızlı Şarj)
210 kW

Honda e:Ny1 mı, Kia EV9 mi?

Honda e:Ny1 ve Kia EV9 Türkiye'de en çok merak edilen elektrikli araç karşılaştırmalarından biridir. Menzil açısından Kia EV9 (563 km), Honda e:Ny1'den (412 km) 151 km daha fazla menzil sunmaktadır. Hızlanma performansında Honda e:Ny1 (7.7 sn) öne çıkmaktadır. Her iki aracın da avantajlı olduğu farklı alanlar bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza en uygun elektrikli aracı seçmek için yukarıdaki detaylı karşılaştırmayı inceleyebilirsiniz.

Yapay Zeka